Caderea excesiva a parului

Prim ajutor

Postata de essie cu 11 ani in urma.

Va rog din suflet sa ma ajutati cei care ati trecut prin aceasta boala a Alopeciei,daca ati gasit un tratament bun si care sa faca ca aceasta boala sa dispara si ca parul sa creasca la loc si sa stopeze caderea ,va rog sa-mi lasati raspuns la acest mesaj.Am doar 18 ani si de 2 ani parul meu cade foarte tare,firul este sanatos problema este radacina...care se rupe poarte usor,va rog mult am facut tratament cu Neoptide si Anacaps,pe langa sampon Alpecin...si fara rezultate...Va rog sa ma ajutati,am avut un par sanatos si bogat si acum vad cum tot cade,m-am si tuns si degeaba.

Raspunsuri (1)

bbybby

acum 11 ani

si eu am acceasi probleam ca si tine, me imi cade din cauza stresului sau dca nu mananc sanatos... deci primul lucru incepe sa mananci sanatos si apoi amesteca galbenusul de ou cu ulei de masline si zbatel bine bine...aplica-l pe parul uscat(mai mult la radacina) si apoi piaptna-l bine si tinel asa pentru jumatate de ora apoi spalate..repeta tratamentul cat mai des poti si se vad rezultate