buna seara

Prim ajutor

Postata de evolution_man cu 12 ani in urma.

Tinctura de Arnica se poate pune comprese pe semne(alunite,sau nevi se mai zic ).

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Tinctura de Arnica este recomandata de medicina homeopata , ca ac***a rezultate favorabile si in diverse afectiuni acute si cronice ale tegumentelor . Deasemeni in diverse stari de soc si afectiuni neuropsihice, ca orice preparat naturist.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

inainte de a incerca metode de tratament alternative, ar trebui sa urmati mai intai un consult dermatologic pentru a preciza cu exactitate ce tip de leziune este, iar daca este clasica alunita/nev pigmentar, sa fie evaluata cu dermatoscopul, deoarece exista alunite periculoase, care in timp se pot transforma daca sunt agresate in vreun fel anume (mecanic/chimic/solar etc.)

va urez o seara buna

irina

acum 12 ani

buna seara ...

Tinctura de Arnica se poate folosi la incontinenta urinara ?

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

daca aveti incontinenta urinara trebuie sa va prezentati la un medic urolog, aceste remedii naturiste ramanand ca alternativa in cazul in care nu exista un tratament curativ pentru boala dumneavoastra.

va urez o zi buna