arsura

Prim ajutor

Postata de brunetuvlad cu 12 ani in urma.

pentru a schimba pansamentul la o arsura ce dezinfectant e bun si daca s-a lipit de piele cu ce e bine sa il dezlipesc

Raspunsuri (2)

marian

acum 12 ani

Eu ac***a diabet de la o arsura am fost propus de amputarea piciorului si a venit la cabinet un pacient care se afla in aceasi situatie ca a mea si piciorul era deja vindecat si am intrebat cu ce si mi-a dat tel.0766488202unde s-a prezentat si a fost tratat regeste la acest cabinet. piciorul meu este vindecat si am scapat de amputatie iar ce am vazut acolo nu mi-a venit sa cred ca este posibil sa se inchida asa rani si s-au inchis. Sanatate

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul unei arsuri este recomandat să se folosească dezinfectanţi slabi (apă oxigenată, rivanol, etc.)