am fost muscata de o capusa.Testul IgG a iesit pozitiv 1,39. La ce medic sa merg? Multumesc!?

Prim ajutor

Postata de Utilizator21530476106 cu 5 ani in urma.

Capusa a stat putin timp atasata. Testele IgG si IgM le-am facut la o luna dupa muscatura. Am avut eritem migrator la 10 zile dupa incident. La o zi dupa recoltarea sangelui am inceput tratament cu doxicilina (pt 21 zile) pe care il urmez inca in aceste zile. La ce spital sau institut sa merg pentru investigatii?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Muscaturi-si-intepaturi/muscaturile-de-capuse_1266