ajutorrrrrr

Prim ajutor

Postata de busuiociuliana cu 12 ani in urma.

buna m-am taiat la deget la mana cu un cutit.mi-am sectionat varful unghiei cu tot cu carne de desubt.problema este ca nu am putut taia bucatita de unghie rupta a ramas prinsa acolo(nu e rupta in totalitate)trebuie sa o rup eu?imi va cadea toata unghia?CE SA FAC?

Raspunsuri (1)

cris

acum 12 ani

Du-te la urgente ;)

Daca ii dai pace, unghia creste in continuare si in timp partea taiata o sa fie impinsa spre exterior si o sa cada. Dar ar fi totusi bine sa te vada un doctor si sa iti faca un vaccin anti-tetanos.