Urgent!!!?

Preventie HPV

Postata de Antonia cu 11 luni in urma.

De 4 luni i-au aceste pastile Coriolus-MRL, deoarece am fost depistată cu HPV tulpina 56,din cauza aceasta este o posibilitate să numai pot face copii?!

Raspunsuri (2)

acum 11 luni

Buna ziua,

Este important sa consultati un medic ginecolog, pentru o evaluare si un diagnostic adecvat.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Analize-de-laborator/hpv_1011
sfatulmedicului.ro/HPV-si-cancerul-de-col-uterin/virusul-papiloma-uman-generalitati_1013

Anca

acum 9 luni

Nu exista nici un risc asupra fertilitatii dumneavoastra. Infectiile cu HPV pot genera leziuni pe colul uterin si celule anormale la nivelul acestuia dar nu are nici un inpact asupra fertilitatii.