Buna ziua.La ce medic trebuie sa merg pentru o testare ,sa vad daca am imunitate la rujeola.?

Preventia rujeolei

Postata de Marius45345 cu 6 ani in urma.

Am 19 ani ,si am facut vacinurile antirujeola la timp (cand eram mic) ,dar ma tem ca voi face in timpul unor examene importante si vreau sa previn ,daca este mai este cazul cu un vaccin ,dar mai intai vreau sa fac o testare pentru a-mi vedea imunitatea si nu stiu la ce tip de medic trebuei sa merg. Multumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Vaccinuri-si-vaccinari/imunizarea-prevenirea-imbolnavirilor-prin-vaccinare_834