Posibil sa iau tbc?

Prevenirea tuberculozei Tuberculoza

Postata de Utilizator11534085331 cu 5 ani in urma.

Vorbesc cu o fata de ceva timp si am vrea sa ne vedem. Nu ne am vazut deloc pana acum.
Ea a avut Tbc insa a stat 2 luni in spital iar acum i s-a dat drumul acasa si urmeaza tratamentul in continuare la domiciliu. Analizele i.au iesit toate bune...sangele..sputa endoscpie etc. Am inteles ca ea n-ar prezenta niciun pericol acum...
Exista vreun risc pentru mine? Este ok sa ne vedem? Sa ma dau sau sa nu ma duc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Tuberculoza/tuberculoza-tbc-generalitati_499