Posibil sa fi fost infectata cu hiv?

Prevenirea expunerii HIV

Postata de Abcd1234 cu un an in urma.

Bună ziua . Pe data de 5 martie am avut o întâlnire cu un tip și i-am făcut sex oral. A doua zi după amiază am simțit în gat o senzație de uscat și când înghițeam ceva simțeam disconfort, după care la două zile observ pe amigdale ceva alb, însă am dat cu anaftin și a dispărut, iar după 3 zile m -a luat o tuse seacă care a ținut cam 4 zile(dimineața expectorând un mucus verde din gât), iar la o săptămână am avut nasul înfundat și am luat antibiotic și după 2 zile mi a trecut, iar disconfortul la înghițire mai m-am ținut trei zile. Posibil sa fie și o gripa, chiar și covid. V-as ruga să mă ajutați cu un sfat sau dacă ați mai auzit de vreo situație asemănătoare.

Raspunsuri (1)

a

acum un an

Buna ziua,

Simptomele pe care le-ati descris pot fi asociate cu o varietate de infectii respiratorii, inclusiv gripa si COVID-19, dar nu pot fi diagnosticate cu certitudine fara o evaluare medicala adecvata.

Va recomandam sa consultati un medic infectionist pentru a exclude sau confirma prezenta unei infectii: https://www.clickmed.ro/medic/boli-infectioase