Ce anume reprezinta,durerile pe care le am in zona inimii?

Prevenirea bolilor cardiovasculare Afectiuni si tulburari cardiovasculare

Postata de Utilizator21551270365 cu 5 ani in urma.

De ceva timp,mai bine spus de o saptamana,am dureri in partea stanga a inimii,usoare dar care ma jeneaza si nu stiu ce ar putea fi.Vreau sa spun ca in urma cu o saptamana,concomitent cu durerile ,am lucrat ceva la tara ,am greblat ,sapat si era si rece afara.Nu am ameteli,sau rau,doar o anume anxietate.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/te-inteapa-inimai-afla-care-ar-putea-fi-cauza_16918