se poate vindeca la un copil asa de tanar?

Pre diabet

Postata de MembruMobileApp1519149779 cu 6 ani in urma.

buna ziua,copilul meu implineste 14 ani in luna martie.are inaltimea de 1,82 si 73 kg,este sportiv de performanta.astazi la un control de rutina la clubul sportiv i-au gasit glicemia 500.sunt asa de speriat ca nu stiu ce sa fac,va rog daca aveti timp sa imi spuneti despre ce este vorba.mentionez ca doar bunica lui mai este bolnava de diabet,oare are vreo legatura?va multumesc din suflet daca va faceti timp si pt aceasta problema

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Diabetul-Zaharat/genetica-diabetului_6672