pot administra baraka 100mg unui copil de 4 ani?

Pneumonie

Postata de isabela cu un an in urma.

Fetita mea a facut acum 3 saptamani pneumonie interstitiala la care s-a adaugat si COvid. Pot sa ii dau baraka chiar daca are 4 ani?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Este important sa discutati cu un medic pediatru inainte de a oferi copilului dumneavoastra orice medicament sau supliment alimentar pentru a va asigura ca nu exista riscuri sau interactiuni medicamentoase.

Va recomandam sa va programati la un medic pediatru: https://www.clickmed.ro/medic/pediatrie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-respiratorii-la-copii/pneumonia-la-copii_6615
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/ce-ai-de-facut-dupa-ce-te-ai-vindecat-de-covid-19_18630
sfatulmedicului.ro/Infectii-cu-streptococi--stafilococi-si-alte-bacterii/cat-timp-dureaza-refacerea-dupa-ce-ai-fost-infectat-cu-covid-19i_18809