Dificultate la expirație

Pneumonie

Postata de Utilizator11532792853 cu 5 ani in urma.

De citeva luni am o problemă la respirație, mai exact, un discomfort la expirație, simt ca vreau sa tușesc doar la momentul final de expirație, dar tusea nu ajuta la eliminarea simptomului, este constant, dar pe zi ce trece este tot mai puternic, uneori ma impun sa tușesc sperând ca o sa treacă, de citeva ori cind ma culcam simțeam lovituri puternice in piept in timpul respirație, de parca se bloca ceva in căile aeriene, poate fi o afecțiune a plămânilor?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/dificultatile-de-respiratie_9085