Care ar putea fi cauza? Cum sa scap de acea senzatie?

Pneumonie Agitatie Anxietate Atac de panica Insuficienta respiratorie Migrena
+3
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator11546035802 cu 5 ani in urma.

Buna seara! Am 19 ani, acum un an medicul cardiolog mi-a spus că am miopericardita si am urmat tratamentul pana la efectuarea unui RMN in urma caruia s-a constatat că tratamentul poate fi oprit. De vreo 2 ani, în anumite perioade ale anului raman fara voce, bronhiofaringolaringita. Acum, problema actuala: mi se pare ca dorm prea mult si chiar daca dorm peste 9 ore, tot ma simt obosită; in aceasta seara simteam ca imi explodează capul, simteam o presiune prea mare și simteam acea "strângere de gat", nu puteam nici sa vorbesc; panica, anxietate. Zilele trecute am avut dureri musculare si dureri de stomac groaznice care nu incetau nici cu pastile.
Mulțumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/palpitatiile-semn-al-anxietatii-sau-al-unei-boli-de-inimai_15193

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna ziua! Va recomand sa va adresati unui medic internist care sa va monitorizeze investigatiile, la toate specialitatile necesare. Puteti face singur cateva investigatii: din scaun si sange helicobacter pylori si dozare de vitamina D3. Daca toate rezultatele sunt bune, din cauza anxietatii si panicii va recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala.
Toate cele bune!