De ce am urechea în fundată?

Pierderea auzului Raceala

Postata de amaliaradu29 cu 6 ani in urma.

Recent am fost răcită timp de aproape două săptâmăni, iar această răceală s-a manifestat mai mult prin curgerea nasului si tuse de pe căile respiratorii. In urma răcelii mi s-a înfundat urechea și e așa de câteva zile bune.
Înfundat cred că e mult spus, îi aud bine pe cei din jur, dar uneori imi aud propriul puls din acea zonă, iar vocea mea se aude mai tare decât de obicei în acea ureche.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectiile-urechii/infectiile-urechii_474