Trebuie sa mai pierd in greutate?

Pierdere in greutate

Postata de Utilizator11584207442 cu 4 ani in urma.

Buna ziua ! Am 1, 75 inaltime si de 10 luni am devenit mama, de multi ani ma lupt cu kg in plus, dupa nastere am mai luat in greutate ,ac***a 78 kg. Am inceput sa beau pastile pt slabit, ceai ,ciocolata calda care te ajuta sa pierzi in greutate, am reusit, greutate mea actuala este de 68 kg. Intrebarea mea este, trebuie sa mai pierd in greutate sau este de ajuns? Eu tot nu ma simt bn asa cum sunt, vreau sa slabesc si mai mult , dar imi este frica pt sanatatea mea

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Diete/cum-se-calculeaza-indicele-de-masa-corporala-imc-i_17779