Piascledine se poate folosi și în menopauza?

Parodontita

Postata de Rafila cu un an in urma.

Am văzut ca Piascledine este recomandat , pe termen lung, în parodontoza. Pot folosi femeile și în perioada de menopauza, având în vedere ca acesta conține soia care e contraindicata în menopauza ( datorita estrogenilor)?

Raspunsuri (2)

acum un an

Buna ziua,

Este important sa discutati cu medicul dumneavoastra inainte de a utiliza orice supliment alimentar sau medicament, pentru a evita interactiunile sau complicatiile cu alte medicamente pe care le luati.

Va recomandam sa va adresati medicului pentru o opinie avizata: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-interna

DOMNIȚA

acum 8 luni

Soia este recomandată la menopauza