tremor

Parkinson

Postata de Claudiu28158589 cu 13 ani in urma.

ce sa fac pentru diminuarea tremorului ?

Raspunsuri (2)

Sheila

acum 13 ani

Exercitiile fizice, dieta echilibrata si medicatie pot ajuta bolnavul pentrua a trece mai usor peste simptomele bolii Parkinson.
Exercitiile fizice, fizioterapia si terapia ocupationala pot fi de ajutor in toate stadiile bolii.
Gasesti aici mai multe detalii://sfatulmedicului.ro/parkinson

Ionescu

acum 13 ani

Incercati remediul acesta, este un remediu homeopat, il gasesti numai la anumite farmacii homeopate si costa 6 lei.: Causticum CH9.
Luati cate o granula zilnic, se p***a( nu se inghite).
Durata: 7-10 zile dupa care evaluati efectul. Daca efectul este bun il puteti repeta la nevoie.
Efectul nu este rapid, il veti vedea de regula de abia peste catave zile.
Dar daca are efect rapid atunci il puteti lua si la nevoie, in cazuri acute sau mai acute.