Tratament boala parkinson

Parkinson

Postata de Dyana14 cu 11 ani in urma.

Bunicul meu are 77 de ani, si are Parkinson de mai bine de 15 ani.
In tot acest timp el a urmat un tratament compus din : Madopar, Vyregit si Romparkin.
Au mai existat, mai multe tentative de schimbare a tratamentului, cu Requip ; Selegos dar nu a mers.
Problema este ca in acest moment nu se mai gaseste pe piata Romparkinul, si nu stiu ce medicamente sa ii mai dau. Sa imi recomande cineva un alt medicament care ar functiona mai bine decat cele indicate mai sus, ca sa va ce spune si medicul neurolog care ii da reteta.

Raspunsuri (2)

Maria Tepordei

acum 11 ani

Exista un medicament care contine aceeasi substanta activa ca Romparkinul .Se numeste :Parcopan.(de 2mg sau de 5v3mg).Poate fi procurat din Germania caci la noi nu este.

Maria Tepordei

acum 11 ani

Exista un medicament care contine aceeasi substanta activa ca Romparkinul .Se numeste :Parcopan.(de 2mg sau de 5mg).Poate fi procurat din Germania caci la noi nu este.