Parkinson sau nu?

Parkinson

Postata de Sophia M cu 2 ani in urma.

Mama mea, 80 de ani, are de vreun an tremor destul de accentuat al mandibulei si vocii. Nu vrea sub nici o formă să meargă la nici un medic pentru evaluare. Mainile nu.i tremura, dar are ceva rigiditate specifica BP dar nu stiu daca e exagerare. E totusi posibil sa nu fie Parkinson? Ea spune ca la stres tremura mai tare dar mie nu mi s.a parut. E periculos daca ramane fara diagnostic, poate fi doar un tremor cronic? Multumesc.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boala-Parkinson-si-alte-boli-extrapiramidale/13-semne-precoce-ale-bolii-parkinson_17495