operatie

Parkinson

Postata de 7donaleo cu 12 ani in urma.

As dori sa=i intreb pe cei care si-au facut operatie de stimulare cerebrala profunda
d aca se simt bine si ce tratament iau [daca au bunavointa] .Multumesc

Raspunsuri (2)

adrian

acum 12 ani

Am facut aceasa operatie acum aproape un an, la Bucuresti, Spitalul Universitar.
Daca ma simt bine? DA, incomparabil. Nu perfect bineinteles, nu sunt "ca nou" dar imi pot desfasura activitatile zilnice, nu am nevoie de ajutor, ma duc la servici si toate astea cu doar 1/4 madopar la 3 ore.
Un bolnav de Parkinson stie ce inseamna sa te inchei la nasturi, sa te barbieresti, sa mananci folosind cutitul si furculita. Par lucruri atat de simple...
Am facut si un site: www.boala-parkinson.ro
Puteti sa-mi scrieti pe adresa [email protected]

7donaleo

acum 12 ani

buna Adrian,iti multumesc pentru raspuns ,esti un barbat curajos si=ti doresc sa ai parte de starea de bine inca 20 de ani .Eu iau 1/2 isicom de 3 ori pe zi si oprimea tot 1/2 de 3 ori pe zi impreuna cu o pastila de propranolol si ma descurc ca un om sanatos ,insa am grija mare de starea sufleteasca,la mine boala vine din interior spre exterior.O .data la 2 luni stau fara tratament cat pot de mult [3,5 zile] Scriu toate acestea pentru a arata o alta experienta in lupta cu boaala.