inlocuire

Parkinson

Postata de GRISA cu 12 ani in urma.

buna ziua,
poate fi inlocuit produsul ZINKIT tablete efervescente cu produsul MEGA ZINC 50mg CALIVITA ?
au aceleasi indicatii terapeutice?
multumesc!

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa studiati un prospect al produsului mega zinc cu substantele continute cat si indicatiile, contraindicatiile si reactiile adverse, pentru a verifica daca este tot un supliment pe baza de zinc ca si produsul Zinkit.

grisa

acum 12 ani

va multumesc d-le dr.cristian irina pentru raspuns;am citit prospectul produsului mega zinc ,si am inteles ca este tot un supliment cu zinc ca produsul zinkit. Deosebirea este ca la produsul zinkit , zincul se gaseste sub forma de sulfat(44mg),iar la produsul mega zinc se gaseste sub forma chelatata(50mg).
multumesc!