grad de handicap

Parkinson

Postata de 7donaleo cu 12 ani in urma.

vreau sa stiu in ce conditii se trece de la gradul accentuat la gradul grav in boala parkinson.Cu respect.

Raspunsuri (6)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Raspunsul la aceasta intrebare il stiu doar cei de la comisia pentru persoane adulte cu handicap.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

criteriile de incadrare intr-un anumit grad de handicap sunt cunoscute de un medic specialist de expertiza medicala, respectiv de comisia de evaluare a gradului de handicap.

7 donaleo

acum 12 ani

Va multumesc pentru raspuns.Am intrebat fiindca atunci cand merc la comisie vad bolnavii in scaune cu rotile,sau care abia stau in picioare,o femeie s=a blocat in scaunul de la masina si cu mare greu a fost scoasa de acolo,trasa ,impinsa o scena de groaza.Toate bolile sunt grele dar aceasta este cea mai umilitoare.Daca este incurabila de ce ne mai chinuie cu mersul la comisie?Asta=i legea facuta de cei care nu se pun niciodata in papucii nostri.M=am suparat putin dar dimineata rasare iar soarele.

7 donaleo

acum 12 ani

Va multumesc pentru raspuns.Am intrebat fiindca atunci cand merc la comisie vad bolnavii in scaune cu rotile,sau care abia stau in picioare,o femeie s=a blocat in scaunul de la masina si cu mare greu a fost scoasa de acolo,trasa ,impinsa o scena de groaza.Toate bolile sunt grele dar aceasta este cea mai umilitoare.Daca este incurabila de ce ne mai chinuie cu mersul la comisie?Asta=i legea facuta de cei care nu se pun niciodata in papucii nostri.M=am suparat putin dar dimineata rasare iar soarele.

7 donaleo

acum 12 ani

Va multumesc pentru raspuns.Am intrebat fiindca atunci cand merc la comisie vad bolnavii in scaune cu rotile,sau care abia stau in picioare,o femeie s=a blocat in scaunul de la masina si cu mare greu a fost scoasa de acolo,trasa ,impinsa o scena de groaza.Toate bolile sunt grele dar aceasta este cea mai umilitoare.Daca este incurabila de ce ne mai chinuie cu mersul la comisie?Asta=i legea facuta de cei care nu se pun niciodata in papucii nostri.M=am suparat putin dar dimineata rasare iar soarele.

7 donaleo

acum 12 ani

Va multumesc pentru raspuns.Am intrebat fiindca atunci cand merc la comisie vad bolnavii in scaune cu rotile,sau care abia stau in picioare,o femeie s=a blocat in scaunul de la masina si cu mare greu a fost scoasa de acolo,trasa ,impinsa o scena de groaza.Toate bolile sunt grele dar aceasta este cea mai umilitoare.Daca este incurabila de ce ne mai chinuie cu mersul la comisie?Asta=i legea facuta de cei care nu se pun niciodata in papucii nostri.M=am suparat putin dar dimineata rasare iar soarele.