fisa medicala parkinson

Parkinson

Postata de pusha cu 13 ani in urma.

Bună ziua!!!! Mă numesc Tarachiu Rădiţa şi sunt masterand in kinetoterapie.Am de făcut o lucrare pe boala Parkinson si nu stiu ce teste as putea să-i fac pacientului cu parkinson pentru a demonstra rolul kinetoterapiei în ameliorarea manifestărilor acestei boli. Şi nu ştiu nici cum arată fişa medicală a unui pacient cu parkinson, unde sunt trecute diferite măsurători şi teste. Vă mulţumesc pentru ajutor!!!!

Raspunsuri (7)

Dr. Cacovean Adrian

acum 13 ani

Va recomand sa-l contactati pe Presedintele Asociatiei Antiparkinson din Romania, Domnul Dan Raican, la tel 0745231153.
O sa va ajute cu lucrarea.
In acest moment nu am la indemana mailul dumnealui.

pusha

acum 13 ani

multumesc foarte mult!!!!

pusha

acum 13 ani

Si daca faceti rost de maill va raman datoare, pt ca m-ar ajuta mai mult!!!! Multumesc inca o data!!!! multa sanatate!!!

Dr. Cacovean Adrian

acum 13 ani

Ii spuneti la telefon ca ati primit telefonul dumnealui de la mine si va da adresa de mail si o sa va ajute in ce cautati.

pusha

acum 13 ani

Va multumesc foarte mult inca o data!!!!

Raican Dan

acum 13 ani

Multumesc domnule doctor
[email protected] va astept cu detalii legate de intrebarile dvs

barbugeorgeta16

acum 13 ani

ce analize se fac ptr depistarea bolii parkinson