dureri de cap si de inima la parkinson??????

Parkinson

Postata de geanyna1 cu 12 ani in urma.

buna seara!tatal meu a fost diagnosticat cu boala parkinson acum vreo 9-10 ani!din ce in ce mai tare,acuza dureri de cap si de inima!e normal ca la aceasta boala aceste dureri sa fie atat de pronuntate?va rog sa ma sfatuiti ce sa fac,,,

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa va adresati medicului de familie, pentru examinarea clinica, indrumare catre un serviciu de medicina interna/ cardiologie pentru stabilirea cauzelor durerilor de torace (efectuarea unei electrocardiograme) , cat si un consult neurologic daca cefaleea este nonresponsiva la tratament antialgic si persistenta (se poate apela la antialgice ce nu necesita prescriptie medicala).