chist arahnoidian drept - recomandare medic: scoaterea drenului.

Parkinson

Postata de lazar1192145 cu 13 ani in urma.

CER AJUTOR PT FRATELE MEU IN VARSTA DE 36 ANI CARE A FOST OPERAT IN AGUST 2009 DE CHIST ARAHNOIDIAN FRONTAL DREPT SHUNT. VREAU SA VA SPUN CA DUPA ACEASTA OPERATIE IN LUNA IANUARIE 2010 DRENUL CARE I-A FOST INTRODUS LA OPERATIE. NAVIGA SI-I ATINGEA PLAMANUL.. APOI A URMAT O ALTA INTERVENTIE IN PARTEA ABDOMINALA SI A INCEPUT SA FACA INFECTII SUPERFICIALE CE ACUM SE ELIMINA LA SUPRAFATA MUSCHIULUI ABDOMINAL. DURERI DE CAP NU MAI SUNT ,DOAR USOARE NEVRALGII. TINAND CONT DE TOATE ASTEA I S-A PROPUS SA SCOATA DRENUL SI NU STIM LA CE NE PUTEM ASTEPTA .VA ROG DIN INIMA SA NE INDRUMATI LA TOT CE E MAI BUN PT VIATA FRATIORULUI MEU.
VA MULTUMESC SI ASTEPT RASPUNSURILE VOASTRE PE ADRESA DE E-MAIL : [email protected]

Raspunsuri (2)

ADRIANA

acum 13 ani

CERETI LA TARGU MURES PAREREA D-LUI DOCTOR LUPSA ALEXANDRU.

roxana

acum 12 ani

in urma cu cateva zile tatal meu a facut un RMNdin care a rezultat ca are un chist arahnoidian cerebelos posterior pe linia mediana.vreau sa stiu daca e grav,si ce tratament poate face pt drenarea acestuia fara sa mai fie nevoie de incizie.daca stiti un medic bun va rog sa imi dati si mie datele necesare.va multumesc