boala parkinson

Parkinson

Postata de NutiB cu 12 ani in urma.

ce tratament alternativ pot urma pt boala parkinson in afara de tratamentul alopat

Raspunsuri (4)

colnago

acum 12 ani

Puteti consuma cu incredere bautura bioactiva Tahitian Noni de la TNI, desigur ca tratament complementar. Nu are contraindicatii.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

puteti consulta un medic specializat in homeopatie, dar aceasta nu exclude tratamentul de fond al bolii Parkinson , indicat de medicul neurolog.

7donaleo

acum 12 ani

Cel mai important lucru pentru a raspunde la un tratament este starea psihica a noastra ,a bolnavilor.Pe un teren plin de buruieni degeaba pui seminte bune ,ele nu au loc sa creasca.Daca am arunca din spatele nostru [si asa destul de garbovit],sutele de frustari,teama ,deznadejdea,ura am ramane senini,calmi si in liniste am gasi solutii care sa ne ajute.Practic sunt o multime de terapii complementare care ajuta la mobilitate,cresterea imunitatii,eu una am avut in vedere reducerea dozei de medicamente,acest lucru am urmarit atunci cand am facut exercitii, am tinut diete,am luat suplimente si multe altele.Nu spun aici ceva concret fiindca fiecare organism este unic si trebuie sa-si gaseasca calea,razboiul e dur dar nu e pierdut daca ramai pozitiv.Un zambet va rog.Donaleo

7donaleo

acum 12 ani

Cel mai important lucru pentru a raspunde la un tratament este starea psihica a noastra ,a bolnavilor.Pe un teren plin de buruieni degeaba pui seminte bune ,ele nu au loc sa creasca.Daca am arunca din spatele nostru [si asa destul de garbovit],sutele de frustari,teama ,deznadejdea,ura am ramane senini,calmi si in liniste am gasi solutii care sa ne ajute.Practic sunt o multime de terapii complementare care ajuta la mobilitate,cresterea imunitatii,eu una am avut in vedere reducerea dozei de medicamente,acest lucru am urmarit atunci cand am facut exercitii, am tinut diete,am luat suplimente si multe altele.Nu spun aici ceva concret fiindca fiecare organism este unic si trebuie sa-si gaseasca calea,razboiul e dur dar nu e pierdut daca ramai pozitiv.Un zambet va rog.Donaleo