boala parkinson

Parkinson

Postata de georgy_075 cu 13 ani in urma.

cat poate trai o persoana cu aceasta boala?sotul meu a fost diagnosticat de 8 ani cu parkinson si acum face tratament cu levadopa.

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Din cate stiu este operabila, mai nou, sub anumite conditii. Interesati-va.

zaharia andrei

acum 13 ani

de ce am dureri de spate si de brate''?

mireasa cu coasa

acum 13 ani

pana melesteste!

Gavril

acum 13 ani

Prietenul meu a fost diacnosticat acum 20 de ani. Azi are 83ani. Dat de abia se misca si abia maninca.
Este foarte greu.

7 donaleo

acum 12 ani

am parkinson de 11 ani si consider ca fiecarew bolnav are simptome diferite,ca atare si tratamentul trebuie sa fie diferi,personalizat si cat de redus cu putinta si asa se poate trai mult si acceptabil. pe mine m-a ajutat foarte mult sfaturile lui Eckhart Tolle asa am scapat de depresie.Astept sa-mi scrieti din experierntele voastre.Cu drag donaleo.