trichophyton spp

Parazitoze

Postata de bbby cu 10 ani in urma.

Buna ziua !Sunt fata si am 21 de ani , de 3 ani am probleme cu caderea parului , mi-a iesit la analize de 2 ori parazitism endotrix tip trichophyton spp la nivelul firului de par capilar,.Am urmat diverse tratamente fara niciun rezultat , imi cad mai mult de 100 de fire pe zi si am ajuns sa am locuri cu chelie . De 1 an nu am mai repetat analiza la firul de par de frica sa nu raman fara mai mult par . Nu imi pieptan si nici nu imi prind parul.pentru ca firul este foarte subtire si cade incontinuu. Va rog frumos sa ma ajutati!

Raspunsuri (5)

claudia

acum 10 ani

Cauta in Librarii sau pe net cartea Vindecarea tuturor formelor de cancer scrisa de Dr. Hulda Clark. Este o carte extraordinara, explica exact ce efecte negative au parazitii in organism. De asemeni, acolo gasesti informatii despre un pachet de deparazitare format din nuca neagra, pelin si cuisoare. Informeaza-te si achizitioneaza pachetul. In 18 zile se elimina toti parazitii din organism.

Horea Iancua

acum 10 ani

A,m dori daca se poate sa ne comunicati editura si anul aparitiei cartii scrise de Dr. Hulda Clark, adresa mea este [email protected]

Popescu Alina

acum 8 ani

Am facut analize la firul de par si mi-a iesit Parazitism endotrix tip Trichophyton spp. imi cade foarte mult par nu stiu cum sa procedez.
Asi vrea sa stiu cu ce se trateaza daca mai creste parul inapoi sau macar daca ii pot opri cadere parului. Cui sa ma adresez ma poate cineva ajuta? De unde am putut contacta asemenea ciuperca?

maria

acum 8 ani

buna ziua,
Trebuie consultat un medic dermatolog. Fiului meu i-am facut analizele firului de par si i-a iesit exact acelasi lucru.

Myna

acum 3 saptamani

Buna am văzut anunțul dumneavoastră și sunt curioasa dacă ați reușit să rezolvați problema eu am băiețelul meu cu aceiași problema fara rezultat. Mulțumesc anticipat