Toxocara

Parazitoze

Postata de aurelia81 cu 13 ani in urma.

Cum sunt aceste rezultate de toxocara canis ,sunt oare relevante? La ce clinica sau la ce medic ar trebui sa ne adresam pentru rezolvarea acestei probleme ?

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 13 ani

Apelaţi la un medic parazitolog (Toxocara canis este un parazit din Familia Ascarididae)

Utilizator11556713722

acum 5 ani

Buna ziua ! Soțul meu are toxocara de 2 ani,avea mâncărimi pe tot corpul,a mers la un alergolog si ia dat tratament si Injecții ,dar tot nu a scăpat. De o săptămana a început sa iasă bube foarte mari pe fata. Am făcut si eu analizele si mi-a ieșit ca am si eu roxocara,am alergii le ochii. Va rog sa ma ajutați! La ce medic sa merg sa pot fii ajutata sa scap de toxocara? Va Multumesc !