TOXOCARA 0.450

Parazitoze

Postata de KIRATEO cu 11 ani in urma.

Va multumesc pentru raspuns la intrebarea anterioara.. I-am dat kopilului vermox si i-au aparut pe adomen,, ratele inferioare si in in zona de sub scutec pete rosii pronuntate, putin mai uscate ca pielea fara roseata... poate sa fie din cauza vermoxului?? sau din cauza Advantan milk care mi-a fost recomandat de medicul dermatolog pentru scuame?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este drept ca vermoxul poate avea ca efect advers aparitia de rash ( pete rosii).
Consultati un dermatolog care va poate confirma sau nu in urma examinarii obiective.

KIRATEO

acum 11 ani

MULTUMESC

ion

acum 8 ani

boala este de la caine , renuntati la el sau la copil, inconstientilor.