TOXOCARA 0.450

Parazitoze

Postata de KIRATEO cu 11 ani in urma.

COPILULUI MEU DE 3 LUNI SI 2 SAPTAMINI I SAU DEPISTAT ACETI LIMBRICI TOXOCARA 0.450 MEDICUM IA PRESKRIS VERMOX 1/2 PASTILA, DAR NU AM INCREDERE IN ACEST PREPARAT DIN CAUZA CA AM CITIT INSTRICTIA SI IN EA AM GASIT INFORMATIE CA INLATURA ALTI PARAZITI DAR NU ANUME ACESTEA... VA ROG AJUTATIMA CUM POT SA-MI TRATEZ KOPILUL

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Vermox sau mebendazol este indicat si in cazul infectiei cu toxocara. Asadar, puteti sa-i administrati conform recomandarilor.

KIRATEO

acum 11 ani

Va multumesc pentru raspuns))

KIRATEO

acum 11 ani

Va multumesc pentru raspuns)

eugenica

acum 11 ani

e cam mic pt acest tratament! si eu am toxocara , am gasit 2 remedii dar nu stiu daca sunt potrivite pt un copil atat de mic!

acum 8 ani

sa va mai pupati in bot cainii, toxocara provine de la caine si este foarte periculos ducand la meningite schizofrenie si chiar moartea , cainelui nu i se intampla nimic face parte din bagajul lui genetic pe cand la om poate fi mortal, nu lasati copii mici langa caini.