scadere in greutate

Parazitoze

Postata de lili.b cu 11 ani in urma.

Buna ziua.
Am slabit in ultimele 6 luni in ciuda faptului ca mananc foarte mult. Am o stare de oboseala. Pot avea paraziti?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Infectia intestinala cu paraziti poate da astfel de simptome insa nu este singura cauza posibila. Va recomand sa consultati un medic internist pentru evaluare generala, efectuarea unui set de analize care sa contina si enzimele hepatice +/- examen endocrinologic. Pentru confirmarea infectiei cu paraziti trebuie sa efectuati un examen coproparazitologic.

ochi negri

acum 11 ani

Poate fi o tulburare endocrina..Ia in calcul si asta!