peri parazitati de un tricofiton ecto-endotrix

Parazitoze

Postata de bbby cu 11 ani in urma.

acum 1 an mi-a iesit la analiza firului de par ca am tricofiton ecto-endotrix , am facut tratament cu nizoral pastile si sampon, fiole anaphase mi-a incetinit putin caderea iar acuma dupa 1 an mi-a iesit iar peri parazitati de un tricofiton ecto-endotrix, imi cad fire cu pumnul iar firul e foarte subtire si se rup doar daca pui mana putin prin par ... la analizele la sange nu imi lipsesc vitamine , am o alimentatie echilibrata dar nu stiu cum sa opresc caderea , momentan iau anacaps capsule ai alopexy 2% ... spuneti;mi va rog un sampon bun , o solutie

Raspunsuri (2)

victoras

acum 11 ani

Exista si NIZORAL SAMPON.L-ai incercat?Tratamentul pe care l-ai luat a fost prescris de dermatolog?

bbby

acum 11 ani

Da, am folosit dar fara rezultat... Tot ce am luat a fost prescris de dermatolog dar nimic nu opreste caderea si Imi este frica sa nu chelesc Mai ales ca fata ...