PAREAZA FACIALA PERIFERICA STANGA

Parazitoze

Postata de Daniela0621 cu 11 ani in urma.

Buna seara!
Tatal meu a facut o pareza faciala stanga periferica. Intr-o zi s-a trezit cu gura stramba si cu ochiul afectat pe care nu-l putea sa-l inchida.Am mers cu el la spital i-ar acolo l-a consultat un medic neurolog, dupa care l-a vazut si un medic orelist,iar acel medic orelist a hotarat sa-l interneze pe acea sectie.A stat 9 zile internat pe aceea sectie desi nu avea nimic la urechi, pe un tratament cu aciclovir,vit B1,vit B6 ,Glucoza 10%.D.Desi s-a externat ieri,are dureri ingrozitoare pe partea afectata si nu poate vorbi clar.Azi am mers la un neurolog iar acel medic mi-a spus k gura ar putea sa ramana stramba pt k nu i s-a adm trat corespunzator in spital adik Medrol. si acum ar fi prea tarziu sa il mai ia.Mentionez k am facut si un CT, dar medicului neurolog nu i s-a parut prea cocludent..a zis k nu este facut bine.Ce pot face?Sunt diperata iar tatal meu este f afectat k va ramane cu gura stamba din cauza acestui medic orelist care nu i-a recom trat. care trebuia. Va rog astept un rasp. de la cineva.Multumesc!

Raspunsuri (1)

Daniela0621

acum 11 ani

Buna seara!
Tatal meu a facut o pareza faciala stanga periferica. Intr-o zi s-a trezit cu gura stramba si cu ochiul afectat pe care nu-l putea sa-l inchida.Am mers cu el la spital i-ar acolo l-a consultat un medic neurolog, dupa care l-a vazut si un medic orelist,iar acel medic orelist a hotarat sa-l interneze pe acea sectie.A stat 9 zile internat pe aceea sectie desi nu avea nimic la urechi, pe un tratament cu aciclovir,vit B1,vit B6 ,Glucoza 10%.D.Desi s-a externat ieri,are dureri ingrozitoare pe partea afectata si nu poate vorbi clar.Azi am mers la un neurolog iar acel medic mi-a spus k gura ar putea sa ramana stramba pt k nu i s-a adm trat corespunzator in spital adik Medrol. si acum ar fi prea tarziu sa il mai ia.Mentionez k am facut si un CT, dar medicului neurolog nu i s-a parut prea cocludent..a zis k nu este facut bine.Ce pot face?Sunt diperata iar tatal meu este f afectat k va ramane cu gura stamba din cauza acestui medic orelist care nu i-a recom trat. care trebuia. Va rog astept un rasp. de la cineva.Multumesc!