Parazitii la 3 ani

Parazitoze Hymenolepis nana

Postata de Fiona S. cu 10 ani in urma.

Buna ziua

Am si eu cateva dilemepe care sper sa maajutati sa le rezolv. Fetita mea de 3 ani a fost diagnosticata, dupa ex.coproparazitologic cu chisturi de lamblii si Hymenolepis nana.
1.Este suficient tratamentul cu Zentel pt. ambii paraziti?
2.Un medic internist mi-a spus ca zentelul nu rezolva Lambliile, acestea nefiind din grupa "viermilor", pt. lamblii merge metronidazolul.Ce parere aveti?
3.De asemenea va rog sa-mi spuneti daca Liv 52 ne "ajuta" ficatul, administrat cu Zentelul.
4.Trebuie sa facem toti din casa tratamentul pt. ambii paraziti ?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri la pleiada mea de intrebari.

Raspunsuri (3)

Incearca Para Clark Kit

acum 10 ani

Para Clark Kit este alcatuit dintr-un flacon de capsule din coaja de nuca neagra, unul de capsule de pelin si unul de capsule de cuisoare. Optional, recomandam un flacon de capsule de niacinamida, ca adjuvant hepatoprotector, in cazul celor cu un istoric problematic al ficatului (hepatite, ciroze, insuficiente, etc).

Para Clark Kit se recomanda tuturor celor care sunt infestati cu paraziti, sau viermi intestinali si nu numai, intrucat programul Para Clark Kit realizeaza totodata si o detoxifiere totala a organismului.

Recomandam un tratament de deparazitare atat a copiilor, cat mai ales al adultilor, cu Para Clark Kit, minim de 2 ori pe an, sau de fiecare data cand dau semne de boala.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Medicamentul actioneaza pe ambele tipuri de chisturi, nefiind necesar sa luati tratament suplimentar. Puteti sa asociati LIV 52 ca si hepatoprotector.
Este recomandat sa determinati examenul corpoparazitologic inainte de a lua tratament (valabil pentru membrii familiei).

Fiona S.

acum 10 ani

Multumesc frumos pentru raspuns. Aceasta a fost si recomandarea medicului de familie prescrisa astazi. :)