oxiurii

Parazitoze

Postata de geta269354 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,va rog sa-mi spuneti daca pot sa iau medicamente antiparazitare pentru oxiuri daca alaptez.M-am saturat de toate leacurile babesti si mi-e frica sa nu faca si bebelusul

Raspunsuri (2)

sofia

acum 8 ani

Depinde cât are bebelușul. Dacă este peste trei luni poți să iei tratament medicamentos ( albutazol) doză unica cu repel la 13 zile...nu este recomandat pe prispect pentru ca nu a fost testat dar mie mi l - a prescris dr și a fost ok succes sofia

sofia

acum 8 ani

Depinde cât are bebelușul. Dacă este peste trei luni poți să iei tratament medicamentos ( albutazol) doză unica cu repel la 14 zile...nu este recomandat pe prospect pentru ca nu a fost testat dar mie mi l - a prescris dr și a fost ok succes