Oxiuri

Parazitoze

Postata de Sergiu29131286 cu 13 ani in urma.

Buna ziua!
Am o mare problema, am oxiuri de aprox 5 luni. Am incercat cu Zentel si cu Decaris. Au disparut pentru o saptamana, maxim doua. Apoi au reaparut. Nu mai pot lua medicamente pentru ca acum am si ceva probleme cu ficatul. As vrea, daca se poate, sa imi recomandati un tratament naturist.
Sergiu, 18 ani.

Raspunsuri (13)

colnago

acum 13 ani

Sergiu, poti incerca cu incredere un tratament naturist cu bautura bioactiva Tahitian Noni

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

angela codre

acum 13 ani

Incercati cu Hyperhelm.Se gaseste la magazinele de naturiste.Succes si insanatosire grabnica.

Adrian

acum 10 ani

Îţi recomand să ei de urgenţă pastila wermox şi dacă continua starea după 14 zile o ei şi pe a . Succes!

adrian londra

acum 10 ani

Ok sfat pentru toţi care sunt infectaţi şi infestaţi cu diferite specii de viermi intestinali.
Va recomand pastila VERMOX 100 mg tableta de urgenţă luaţi doar una fără apa o presaţi între dinţi şi o mestecaţi până se dizolva şi după înghiţiţi treptat .Este dulce şi nu creează senzaţie reacţii de voma! Dacă după 14 zile infecţia persista luaţi a doua pastila! Nu faceţi abuz de pastila vermox şi urmaţi sfatul medicului! Eu am urmat tratamentul şi ma simt super ok neştiind nici acum ce specie de vierme am fost infectat. Dacă reuşiţi să procuraţi pastila sugerând medicului de familie să va administreze tratament cu MEBENDAZOLE 100 mg (vermox).Success!

Doru visan

acum 9 ani

Buna ziua sint in anglia cu soția si avem amândoi probleme cu oxiori .nu știm ce medicamente sa cerem aici .Puteti sa ne ajutați .

delia

acum 8 ani

pai nu ati repetat cand trebuie tratamentul, trebuia repetat de 3 ori altfel ei revin si depun aceleasi oua si se fac adulti, schema este asa prima data mor adultii pe urma puii si pe urma oualele ceva de genul asta si scapati de caini daca aveti.

aaaaa

acum 8 ani

Pt Delia....treci pe la scoala.Oxiurii sunt paraziti purtati numai de oameni.cainii nu sunt purtatori.amin

Kory

acum 8 ani

Asaaaa... du te tu la școală și nu mai jigni. Și câinii au paraziți care sunt transmisi ușor la om.citeste Www.zooland.ro.

Florin

acum 8 ani

Ma aflu in spania de 8 luni am scaune dese si foarte moii urat mirositor am făcut de 2 ori analize complete dar nu miau găsit nimic va rog daca știți un tratament eficient sa scap am si oxiuri am cumpărat niste pastile li se spun lomper ajutati ma sa scap de infecția asta doctori de aici ca drept pastila ptr orice boală dau nolotil astp un răspuns serios ca nu mai pot multumesc

Florin

acum 8 ani

Ma aflu in spania de 8 luni am scaune dese si foarte moii urat mirositor am făcut de 2 ori analize complete dar nu miau găsit nimic va rog daca știți un tratament eficient sa scap am si oxiuri am cumpărat niste pastile li se spun lomper ajutati ma sa scap de infecția asta doctori de aici ca drept pastila ptr orice boală dau nolotil astp un răspuns serios ca nu mai pot multumesc

Utilizator11562822805

acum 4 ani

O metoda sigura încercată pe mine cu multi ani in urma:
1. Reducerea la zero a consumului de zahăr. Zahărul e "hrana" pt viermi.
2. Pe stomacul gol se bea dimineata si seara un ceai foarte concentrat de semințe de coriandru. Nu e placut la gust, dar mai contează? Coriandru e "otrava" pt viermi. Nu se mănâncă nimic timp de o oră după înghețarea ceaiului.
3. Se lucreaza zona anusului cu talc așa încât viermii sa nu poata ieși pe chilot.
Sper ca informatia sa fie de ajutor.

Utilizator11610655317

acum 3 ani

Bitterul suedez e f bun și se poate consuma și preventiv o linguriță la un pahar cu apa.mai recomand și uleiul de dovleac p care îl puteți găsi la plafar