Microcalculi sau chist giardia?

Parazitoze

Postata de KALA cu 10 ani in urma.

BUna ziua,

La analiza copro mi-au iesit " relativ frecvente chisturi giardia". Inainte cu o saptamana am facut o ecografie abdominala si mi-a iesit ca ficatul este ok, iar la bila 10 microcalculi. Este posibil ca de fapt acei microcalculi sa fie chisturi giardia?

Vreun sfat?

Multumesc.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Putin probabil. Ar fi bine sa inlaturati chirurgical colecistul pentru a preveni potentiale complicatii.

Buzon Anca

acum 10 ani

inainte de a face operatie, iti recomand sa folosesti pachetul de deparazitare Dr. Hulda Clark format din tinctura de nuca neagra, pelin si cuisoare. Rezultate la el, am vazut dupa primele zile de folosire. Merita investitia!