Mancarime anus

Parazitoze

Postata de alex0193 cu 11 ani in urma.

Buna, ma mananca anusul si simt ca si cum s-ar misca ceva acolo...mentionez ca azi am facut un scaun si am vazut niste viermisori.
problema sunt viermisorii sau am altceva si ce trebuie sa fac sa scap de aceasta problema? Multumesc!

Raspunsuri (6)

Sorina

acum 11 ani

principalele simptome provocate de paraziti sunt de prurit, dureri de burta, dureri de cap, ameteli. In urma cu 3 ani, sotul meu a avut aceste simptome. Dupa ce a facut examenul coproparazitologic i-au fost descoperite stadii de tenie. A folosit f multe tratamente " de efect doar pe perioada tratamentului". Greseala noastra poate ca a fost ca a urmat singur tratamentul si s-a reinfectat de la noi cu paraziti. Toata familia am urmat un tratament format din tinctura de nuca neagra, pelin si cuisoare. (pachet hulda clark) In prezent, acele simptome neplacute au disparut si la examen nu a mai iesit nimic.

alex0193

acum 11 ani

Eu nu am niciun simptom, nu ametesc, nu ma doare stomacul , nimic doar ca ma mananca si simt sa si cum se misca ceva acolo nu stiu ce sa fac...

alex0193

acum 11 ani

Si inca ceva mi-a aparut o mica umflatura in partea dinspre penis al anusului... am hemoroizi sau care e problema? :(

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Consultul medical este singurul care va poate spune cu certitudine despre ce este vorba. De cele mai multe ori, observatiile/descrierile dumneavostre nu se potrivesc cu cele ale medicului si nu sunt suficiente in formularea unui diagnostic.

florin

acum 9 ani

buna seara am si eu o problema ma maninca foarte rau anal si nu stiu ce sa fac spunetimi si mie

Utilizator11629125044

acum 2 ani

Și ce ar trebui sa fac sa scap de mâncărimea asta?