giardioza veche

Parazitoze

Postata de extremefly cu 11 ani in urma.

buna ziua, mi-a iesit la analize chisturi giardia, eu am cam de vreun an simptomele si ma intereseaza sa stiu daca astea sunt date de giardia, am mai tot timpul in abdomenul inferior sub buric un disconfort, nu ma doare dar imi fierbe mereu acolo si ma deranjeaza asta, credeti ca e de la giardia? am si cearcane desi dorm, nu sunt ereditare fiindca inainte nu aveam + ca am am cam slabit. credeti ca astea sunt simptomele date doar de giardia? Multumesc!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Infectia cu giardia poate da: crampe abdominale, distensie abdominala, diaree, oboseala, greata, scadere in greutate, voma, iritabiliate, tulburari de somn, depresie, urticarie.
Asadar, acuzele dumneavoastra pot fi datorate acestei infectii.

rbc

acum 11 ani

buna ziua !

as dori sa va transmit niste informatii in legatura cu aceasta problema;putem discuta pe adresa [email protected].