giardinofug

Parazitoze

Postata de andrep cu 10 ani in urma.

buna ziua.am inceput un tratament pentru giardia cu giardinofug, sunt in a treia zi de tratament insa imediat dupa ce beau pastilele am o senzatie de arsura in gat si urechi.anul trecut am mai facut acest tratament si totul a decurs bine.este posibil ca acest produs sa provoace alergii?am folosit substantele componente si sub alte forme si nu am avut reactii alergice.nu exista un prospect si nici pe internet nu se spune nimic de reactii alergice sau adverse.ce sa fac?mai continui sau incerc altceva?tratamentul cu furazolidon pt asa ceva nu il pot face pentru ca am facut alergie la el.ce ma sfatuiti?
va multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Ramona Muresan

acum 10 ani

Buna ziua,
daca senzatia de arsura apare doar la inghitirea medicamentului si trece imediat, este posibil sa fie o reactie adversa, dar daca persista atunci poate fi alergie si sfatul meu este sa intrerupeti preparatul, si eventual sa luati si un medicament antialergic. Puteti folosi ca si tratament pt giardia Albendazol cpr 200 mg 2 cpr/zi, 5 zile. Sanatate!

Cosuleanu Sabrina

acum 10 ani

De ce nu incerci pachetul detoxifiant si deparazitar Hulda Clark? Este 100% natural, nu creeaza efecte adverse si este 100% sigur. Informeaza-te si pe siturile din SUA si ai sa vezi ca sunt mii de oameni care l-au folosit si au eliminat diverse tipuri de paraziti.

Utilizator11566481931

acum 4 ani

Intariti va sistemul imunitar