Giardia

Parazitoze

Postata de llorellay cu 9 ani in urma.

Buna ziua. Am fost diagnosticata acum 2 saptamani cu chisturi de giardia. Simptomele le am de cca 6 luni (dureri de stomac, arsuri, greata, stari nervoase, diaree ocazional etc). In prima faza mi s-au prescris fel de fel de tratamente pentru stomac, bineinteles fara rezultate. Acum am uramat un tratament de 5 zile cu Eskazole. Timp de o saptamana a fost ok, dar acum au reanceput simptomele. Medicul de fam. mi-a spus ca nu pot repeta cura cura decat peste minim 6 luni. Am incercat alte tramente naturiste (formula 9A si 9B) care cat timp am luat-o a fost foarte ok si Giardinophyt. Dar simptomele revin mereu. Acum am inceput sa fac si alergii inclusiv eruptii pe piele. Daca aveti ceva sugestii legate de aceasta problema, v-as fi foarte recunoscatoare. Multumesc. O zi buna.

Raspunsuri (8)

Daria

acum 9 ani

recomand cel mai puternic tratament naturist pentru deparazitare cu tinctura de nuca neagra, capsule de pelin si capsule de cuisoare, Suplimentar poti folosi terapia cu zapper. Impreuna cu familia facem deparazitarea de 2 ori pe an. Copii niciodata nu au avut paraziti si sunt extraordinar de multumita de tratamentele Dr. Clark

llorellay

acum 9 ani

Multumesc mult pentru indrumari!

CLAUDIA dinca

acum 9 ani

am si eu oxiuri.. si am auzit de nuca neagra. De unde se poate achizitiona, pentru ca stiu ca cea din plafare nu este atat de buna?

Daria

acum 9 ani

***.ro

llorellay

acum 9 ani

Eu am gasit asta http://secom.ro/produse/portofoliu/parasites-cleanse/#tab_compozitie este o firma de a carei produse am fost foarte multumita. Oare i-a testat cineva eficacitatea?

monica

acum 9 ani

Buna! Am un tratament pentru giardia, garantat, dat de un medic nutritionist. Pe mine m-a salvat dupa 1 an de chin si zeci de tratamente. Daca vei respecta intocmai reteta iti garantez ca vei scapa in 5 zile de acesti paraziti. Deci: in fiecare noapte la ora 2.30 se bea o cana de ceai negru in care s-au pus 5 linguri de cogniac de 5 stele si 3 linguri mari cu varf de zahar tos. La jumatate de ora, adica la 3 noaptea, se bea ori o cana de decoct de crusin ori se ia o lingurita de ulei de ricin pentru a se elimina toti parazitii care mor. Toata chestia asta dureaza 5 nopti. Pe timpul zilei nu se mananca lactate, care si dulce. Tratamentul este sigur. Multa sanatate!

Jim

acum 8 ani

ahahaaaaaaa, nu stiam ca medicii nutritionisti sunt si barmani :)

mai trebuie putin lime in compozitie si e sigur sigur tratamentul.

nastase nicoleta

acum 8 ani

Buna ziua.am citit mai sus un mes de la Monica. Spune mi te rog de cetrb dacut trat noaptea?
a
ziua nunse poate administra?