giardia

Parazitoze

Postata de extremefly cu 11 ani in urma.

Buna ziua, mi-a iesit la examen: chisturi giardia intestinali, mi-am facut zilele trecute desi simptome aveam de mult timp, cam de la sf anului trecut, am dureri de burta, am si slabit in ultimul timp, are ceva daca am stat fara sa ma tratez atata timp? zilele trecute am inceput un tratament cu duador dar e a 3 a zi si nu vad nici o schimbare, tot la fel mai simt...sa-l iau pana la sfarsit? e bun acest tratament? multumesc!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Buna ziua!
Este corect tratamentul indicat. Va recomand sa luati antibioticul conform prescriptiei medicale.
De asemenea, dupa ce ati terminat tratamentul este indicat sa va retestati pentru giardia.
Nu va asteptati ca simptomatologia sa dispara brusc,odata cu administrarea tratamentului; uneori poate persista pana la saptamani sau chiar luni dupa tratarea corecta a parazitului.

eva40

acum 11 ani

tratamentul indicat este corect doar ca este ineficient.Nu vei scapa de giardia dar te vei alege cu o intoxicatie hepatica.te rog sa-ti iei Paraprotex 3x1 pe zi.O singura cutie,Primele zile vei avea scaunul moale apoi se reglementeaza.Intra pe pagina
www.***.ro si comanda urgent