Giardia

Parazitoze

Postata de ha cu 13 ani in urma.

In vara lui 2008 am avut varsaturi teribile ce m-au tinut 2 zile fara sa pot manca aproape nimic. Mai patisem asta in 2006 si a resiesit ca am un icter(congenital probabil), care nu imi facea probleme, tinand cont ca FACEAM sala(culturism), fara a lua steroizi.
AM slabit 8-9 kg de la 92 cate aveam in cateva luni s imuschii s-au transformat in grasime, desi aveam acealsi regim alimentar(1/3 lipidei/proteine/carbohidrati)
Zentel 5zile, am luat la 6 luni au reaprarut chistii in aanlize ,s iam luat Tinizol 2g de 2 ori, iar mia nou Decaris. Am incercat si cu propolis, Giardinophit, si am fost si la un medic naturist ce mi-a dat pilule, dar nici un rezultat.
Analizele imi ies bine, am facut si ecografie si endoscopie, parca nu mioa am sperante ca scap de parazit. Ma simt din ce in ce mia obosit si deprimat

Raspunsuri (6)

danyelin

acum 13 ani

Buna.Parerea mea ar fi sa-ti refaci analizele si chiar daca iti ies negativ sa insisti pentru ca acesti paraziti sunt depistati foarte greu uneori.Daca ai chisturi de lamblii sa stii ca unele tratamente nici nu-si fac efectul.Medicul ar trebui sa-ti dea un tratament si sa-l repeti la 2-3 saptamani.Faci o pauza de o luna si iar il repeti.Si ar fi indicat sa faca un tratament si cei cu care stai in casa pentru ca acesti viermisori se transmit foarte usor.Incearca si fa o cura cu ceai din coada calului si galbenele.Bei dimineata pe stomacul gol si fara zahar daca poti.Si mananca usturoi cat de mult daca-l suporti.Toate bune!

danyelin

acum 13 ani

Buna.Parerea mea ar fi sa-ti refaci analizele si chiar daca iti ies negativ sa insisti pentru ca acesti paraziti sunt depistati foarte greu uneori.Daca ai chisturi de lamblii sa stii ca unele tratamente nici nu-si fac efectul.Medicul ar trebui sa-ti dea un tratament si sa-l repeti la 2-3 saptamani.Faci o pauza de o luna si iar il repeti.Si ar fi indicat sa faca un tratament si cei cu care stai in casa pentru ca acesti viermisori se transmit foarte usor.Incearca si fa o cura cu ceai din coada calului si galbenele.Bei dimineata pe stomacul gol si fara zahar daca poti.Si mananca usturoi cat de mult daca-l suporti.Toate bune!

danyelin

acum 13 ani

Buna.Parerea mea ar fi sa-ti refaci analizele si chiar daca iti ies negativ sa insisti pentru ca acesti paraziti sunt depistati foarte greu uneori.Daca ai chisturi de lamblii sa stii ca unele tratamente nici nu-si fac efectul.Medicul ar trebui sa-ti dea un tratament si sa-l repeti la 2-3 saptamani.Faci o pauza de o luna si iar il repeti.Si ar fi indicat sa faca un tratament si cei cu care stai in casa pentru ca acesti viermisori se transmit foarte usor.Incearca si fa o cura cu ceai din coada calului si galbenele.Bei dimineata pe stomacul gol si fara zahar daca poti.Si mananca usturoi cat de mult daca-l suporti.Toate bune!

danyelin

acum 13 ani

Buna.Parerea mea ar fi sa-ti refaci analizele si chiar daca iti ies negativ sa insisti pentru ca acesti paraziti sunt depistati foarte greu uneori.Daca ai chisturi de lamblii sa stii ca unele tratamente nici nu-si fac efectul.Medicul ar trebui sa-ti dea un tratament si sa-l repeti la 2-3 saptamani.Faci o pauza de o luna si iar il repeti.Si ar fi indicat sa faca un tratament si cei cu care stai in casa pentru ca acesti viermisori se transmit foarte usor.Incearca si fa o cura cu ceai din coada calului si galbenele.Bei dimineata pe stomacul gol si fara zahar daca poti.Si mananca usturoi cat de mult daca-l suporti.Toate bune!

danyelin

acum 13 ani

Scuze,nu stiu ce s-a intamplat de mi-a aparut comentariul de atatea ori.

cristina

acum 12 ani

in viata asta toti ne confruntam cu viermi eu am luat de la ciine limbrici am dus la analiza dar nu a iesit nimic. numai libriciul l-am iesind am fost la farm sa iau ceva si sa vedem eu de fel ma simt obosita poate e din cauza asta si eu nu am stiut decit pina a iesit afara