este un risc pt copilas?

Parazitoze

Postata de soledad22 cu 14 ani in urma.

sunt insarcina in saptamana a 17 si am vazut in scaun k am viermisori dauneaza copilului va rog sa mi raspunde ti

Raspunsuri (8)

Adrienne

acum 14 ani

Parazitii intestinali nu afecteaza sarcina decat in momentul in care cineva doreste sa-i elimine si foloseste medicamente interzise in sarcina.

soledad22

acum 14 ani

multumesc mult pt raspuns...sunt atat de disperata ....k ma simt rau din cauza lor si nu pot dormi noaptea nu ma ingras si tot ce conteaza pt mine e sa nu afecteze sarcinii

Adrienne

acum 14 ani

Vorbeste si cu medicul ginecolog care supravegheaza sarcina, poate recomanda ceva naturist, ceva de care sa fii sigura ca nu dauneaza sarcinii. Inclusiv banalul usturoi poate produce un disconfort cardiac copilului. Ai putea sa consumi cat mai multe fibre, sa eviti constipatia , sa consumi multa apa si astfel sa-i elimini. Multa sanatate !

soledad22

acum 14 ani

ok ms mult...acum in 26 am sita cu medicul ginecolog si am sa i spun eu am vb cu medicul de familie si mi a zis k tratamentul pt parazitii este interzis in timpul sarcini...

diddy18

acum 13 ani

am si eu o intrbare ce tratament pot sa iau pt oxiuri in timpul alaptarii sunt disperata de 1 an si ceva nu scap de ei am slabit fff mult nun masi am pofta de mancare si am tot timpul o stare de moleseala va rog mult ajutatima

aur

acum 13 ani

Consulta un medic nu ai alte sanse el va decide ce tratament sau nu ai sa urmezi.

cosmina

acum 10 ani

sunt insarcina in saptamana a 24 si am vazut in scaun k am viermisori dauneaza copilului va rog sa mi raspunde ti asi putea sa fac un tratamen va rog ajutatima.

cosmina

acum 10 ani

sunt insarcina a 24 saptamani
si am vazut in scaun k am viermisori dauneaza copilului va rog sa mi raspunde ti asi putea sa fac un tratamen va rog ajutatima. numai stiu ce sa fac am mancarimi