Enterobius vermicularis (oxiurii)

Parazitoze

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Am aceste probleme din copilarie si nu am putut scapa de oxiuri .Acum am aproape 30 de ani .Va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa iau pentru a scapa de oxiuri

Raspunsuri (5)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am aceste probleme din copilarie si nu am putut scapa de oxiuri .Acum am aproape 30 de ani .Va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa iau pentru a scapa de oxiuri

Dr. Vulpe

acum 13 ani

Tinctura de pelin si cateva doza homeopatice de Cina 30CH ar trebui sa rezolve problema.

Dr. Vulpe

acum 13 ani

Tinctura de pelin si cateva doze homeopatice de Cina 30CH ar trebui sa rezolve problema.
www.healthpages.ca/drvulpe

loredana cornea

acum 10 ani

am avut si eu dupa ce am mancat mancare chinezeasca ...
am gasit o doamna doctor minunata care mi-a dar tratament de 40 zile (cu prelungire pana la 60 zile in cazul infectarii masive):
dimineata pe stomacul gol bei o cana/o cana jumate de apa cu un usturoi facut bucatele (nu le amesteci, doar le inghiti)
plus 2l / 2.5l ceai de papadie pe zi (dupa ce apa e in clocot se pune ceaiul, se da focul mic si se lasa 2 minute, apoi se inchide focul, se pune un capac si cand ajunge la temperatura potrivita, se bea). Ceaiul de papadie detoxifica si ficatul si curata intestinele.

Eva

acum un an

Usturoi consumat în mod regulat