Cum scapam de ascaridoza si toxocaroza?

Parazitoze

Postata de blackangelina cu 10 ani in urma.

Aveam mincarimi de fund .
Am dat analizele nu au aratat nimic,apoi la sfatul medicului am urmat vermox,apoi pirantel,albendazol{si suspensie si pastile}.Apoi am dat analiza singelui si am fost diagnosticata cu lambrioza,ascaridoza si toxocaroza.Mi sa dat tratament aldazol 10 zile cite 2 pastile apoi am repetat .Am facut si tratament naturis ,pe urma cu decaris,vermoz si trihopol dupa tratamentul acesta eliminam numai ouale .Ce trebuie sa fac sa scap de acesti paraziti?

Raspunsuri (3)

Arotaritei Mirela

acum 10 ani

Este posibil sa nu te fi informat bine despre tratamentele pe care le-ai urmat..

Vermox AFECTEAZA FICATUL!!!

incearca tratamentul cu tinctura de nuca neagra, pelin si cuisoare.. Este imposibil sa nu elimini parazitii cu el.

eu am aflat despre tratamentul cu cele trei produse de baza dintr-o carte scrisa de dr. Hulda Clark .. Vindecarea tuturor formelor de cancer...

ilie

acum 8 ani

sa dati cainele.

Utilizator11573428329

acum 4 ani

Vreau sa stiu cum scap deaceasta mincarime in fund.noaptea ma minca foarte tare nustiuce am am scaunul normal si nustiu dece ma munica