chist de lamblii

Parazitoze

Postata de crina monica169008 cu 13 ani in urma.

buna,am un baietel de 1 an si 15 luni ,si are 10 kile jumate.are chist de lamblii,iam facut analize si ia gasit,isi facea greata daca vedea mancare(dar mananca)mia dat dr furalizadon,si nu trece,atunci iam luat de la plafar helmiflores.deocamdata tot asa face (greata),am inceput sa i dau de vreo trei zile usturoi cu lapte,a.ajutati-ma ,ce sa fac ,ce sai mai dau,greturile de la viermisori vin?desi el mananca,dar greata nu isi face tot timpul.azi am vazut ca nu mai face asa, datimi un sfat,de exemplu cat timp sa i dau usturoi,sau alceva ,va rog frumos.

Raspunsuri (2)

colnago

acum 13 ani

Buna seara. Incercati un tratament cu bautura bioactiva Tahitian Noni, nu are contraindicatii, se poate administra la orice virsta. Desigur, acest remediu natural nu trebuie sa inlocuiasca tratamentul prescris de medic.
Doresc sanantate baietelului!

maria

acum 13 ani

se poate trata cu o combinatie de antibiotic natural si un acidophilus.pe linga acestea se mai poate folosi un sirop care cicatrizeaza leziunile intestinului.pentru varsta baietelului(1 an si 15luini??)nu stiu ce doze se recomanda, dar poti suna la 0786.104 927 pentru o programare.trebuie sa mergi cu analizele copilului.multa sanatate.