candida intestinala

Parazitoze

Postata de sah cu 11 ani in urma.

Buna ziua, ce analize se pot face pentru a depista candida intestinala? va multumesc

Raspunsuri (7)

sah

acum 11 ani

nu stie nimeni?

Cristi

acum 10 ani

un examen de coprocultura

florentin

acum 9 ani

nu stie nimeni. dar toti se dau mari doctori !! niste amatori finnd profesionisti doar la a face bani de la fraieri care crd ca gasesc stiinta in niste oameni cu halate ...

ima

acum 8 ani

Eu stiu doar de coprocultura
Dar, pentru a nu avea proble cu candida intestinala care duce implicit la candida vaginala, tineti regim alimentar pana la reglarea problemelor intestinale

dima

acum 8 ani

Daca stii ca ai candida intestinala, n-ai depistat prin analiza?
Candida poate exista in exces la diverse niveluri pe parcursul tubului digestiv si atunci se analizele de depistare sunt: exudat faringian, coprocultura, din ser.

rome

acum 8 ani

Cultura si identificare fungi din fecale se numeste analiza...

MembruMobileApp1509799456

acum un an

Fungigrama din fecale din gat sau din urina.